Et Tüketmeyi Sevmeyenler İçin Alternatif Besinler

Genel kategorisindeki Et Tüketmeyi Sevmeyenler İçin Alternatif Besinler konusu
Et Tüketmeyi Sevmeyenler İçin Alternatif Besinler Protein açısından büyük bir besin değerine sahip olan et, birçok kişi tarafından severek tüketilirken bazı kişiler tarafından yenmesi kesinlikle mümkün olmayan bir besin. Proteinler, insan vücudunda bulunan hücrelerin yapı taşlarıdır. Vücut tarafından üretilmediği için dışarıdan besin yolu ile karşılanması gerekir. Protein açısından yüksek besin değerine sahip olan eti tüketmek istemiyorsanız, ete alternatif olarak bu besinlere yönelebilirsiniz.

Resim

 

YOĞURT
Süt ürünleri arasından en çok tüketilen besin yoğurttur. Tüm yemeklerin yanına yakışan ve yemeklerimizi şenlendiren yoğurt, sağlıklı beslenmenin de temel şartıdır. 100 gramında yaklaşık olarak 10 gram protein barındıran bu besin türünden et yeseniz de yemeseniz de faydalanmanızı öneririz.

YUMURTA
Yumurta ve beyaz etin, protein içeriği bakımından kırmızı ete alternatif gösterilebileceğini dile getiren uzmanlar, et ile yumurtanın, oldukça dengeli, zengin protein kaynakları olduğunu vurguladı.

MERCİMEK
Kuru baklagillerin en güçlü ürünüdür. Muhteşem bir protein kaynağıdır. Üstelik mercimeği çok farklı biçimde pişirmeniz mümkün. Çorba, salata ya da sulu yemek olarak çeşitlendirebiliriz. Fiyatını ete oranladığımızda gerçekten tasarruf yapmış olacağız.

PEYNİR
En önemli ve değerli protein kaynaklarından bir tanesidir. Peyniri tüketirken de yağ ve tuz oranı düşük olanları tercih etmeniz gerekiyor. 30 gram cheddar peyniri 8 gram, yarım yağlı mozzarella peyniri 6 gram, beyaz peynir ise yaklaşım 6 gram protein içerir.

MANTAR
Besin değeri son derece yüksektir. Protein ve demir açısından zengin olan mantar; A, B, D, P ve K vitaminlerini de içerir. Birçok hastalığa faydası bulunan mantarı kışın bolca tüketmek gerekir.

KURUYEMİŞ
Kuruyemişler içerisinden özellikle badem, fındık ve ceviz bol miktarda omega 3 içerir. Günde bir avuç bu saydıklarımızdan birini bile tüketirseniz günlük protein ihtiyacınızın büyük bir kısmını karşılamış olursunuz.

Her besinin tüketilerek alınması gereken proteinleri bulunur. Et yiyerek alınması gereken besinler başka besinler yardımı ile de alınabilir. Ancak her besini tüketmek ve bu besinler yardımı ile çok daha sağlıklı bir yaşam geçirmek her zaman çok daha iyi olacaktır. Sağlıklı beslenmenin temelinde her besin grubundan eşit oranda faydalanmak yatar. Eğer sizde et tüketmeyi sevmeyen kişiler arasındaysanız alternatif besinleri tercih edebilirsiniz. Kullanıcı Yorumları

Et Tüketmeyi Sevmeyenler İçin Alternatif Besinler konusu hakkında yorumlar..

Lütfen konu hakkında yorum bırakabilirmisiniz ?


© 2016 - 2019 E-zayıflama - Tüm Hakları Saklıdır. İçerik Problemleri İçin Lütfen İletişim Sayfasından İletişim Yollarını Deneyiniz.
E-Zayıflama ; CC Holding İştirakidir.