images/online_header.jpg
Psikolog
Eskişehir
157
Psikolog
Ankara
190
Psikolog
İstanbul
505
Psikolog
Konya
177
Psikolog
Konya
162
Psikolog
Bursa
529
Psikolog
Bursa
377
Psikolog
Bursa
1649
Psikolog
Uşak
1269
Psikolog
Bursa
318
Psikolog
Bursa
509
Psikolog
Bursa
748

Sayfa No : 1 | Toplam : 22 Uzman Bulunmaktadır.

Psikolog uzmanlarını bir araya getirdik. Psikiyatrist aramanızda sonuç listele boşsa en kısa sürede Psikoloji videoları eklenecektir.

Sizde İnsan Psikolojisi ile ilgileniyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Psikolog Uzmanı olduğunuz zayıflama Psikolojik Sorunlar videolarını e-zayiflama.com üzerinde yayınlayabiliriz.

Uzmansanız, sizde Psikolog sayfasında olduğu gibi,
diğer uzmanlarımızın arasında ücretsiz bulunmak istermisiniz ?


Ücretsiz Kayıt Ol

Psikolog Hakkında

PSİKOLOG OLMAK
Kişilerin psikoloğa gitsem nasıl olur, beni nasıl karşılar eleştirir mi yoksa dertlerimi anlar mı soruları ile bizde çevremizde sık sık karşılaşırız. Psikolog olmak kolay olmadığı kadar, psikolog ile ortak bir yaşama başlamaya karar vermek de kolay değildir. Peki psikolog ne yapar? Başvurduğunuz zaman psikolog tarafından hayatınıza yön verecek öneriler nelerdir gelin beraber öğrenelim.

Psikolog Ne İş Yapar
Toplum tarafından çok bilinen yanlış bir durum vardır. Buda psikoloğun kendi bildiği gerçekleri bir başkasına uygulama zorunluğu getirmesi anlayışıdır. Ancak bu durumun aksi bir şekilde psikologlar kendisi için değil size doğru geleni yapmanız için sizinle çalışmalar yapmaktadır. 

Psikologlar insan davranışlarını gözlem ve deney gibi bilimsel yöntemler kullanarak inceler. Kişinin gösterdiği davranışların ortaya sebep şeklini araştırır ve nedenlerini ortaya çıkarma becerisine sahiptir. Bir sorununuz olduktan sonra veya sorun olacağını hissettiğiniz anda başvurduğunuz psikolog sorununun ortadan kalkması veya hiç oluşmaması için çalışmalar yapacaktır. Kendinizi iyi hissetmeniz için gerekli çalışmaları yaparak daha mutlu bir hayat geçirmenizi sağlayan ve hatalarınızı tekrarlamanızı önleyen kişi yine psikolog olacaktır. Zayıflama ve sağlıklı yaşam üzerinde de etkili olacak psikologlar, psikolojik sorunları yüzünden zayıflayamayan kişilerin sağlıklı bir yaşam sürmesi için zayıflama yolunda yardımcıları olurlar.

Psikolog Nasıl Yardımcı Olur?
İnsanların ve hayvanların davranış biçimlerini ve bu davranışları neden sergilediklerini inceleyen bilim dalı çalışanları psikologlardır. Özellikle insanlar üzerinde düşünce biçimlerini inceler ve bu düşüncelerin sebebini araştırır. Duygusal değişim yaşayan kişilerin neden duygusal değişime maruz kaldığını araştıran kişi psikologdur. Gündelik sorunları ile bile mücadele edemeyen kişilerin sorunları çözmesinde ve kendini daha iyi hissetmesinde etkili olan kişiler yine psikologlardır. Yurtdışında yaşayan her insanın devlet tarafından belirlenmiş zorunlu veya isteğe bağlı olarak psikoloğu varken Türkiye’de psikolog ile görüşüyor olmak bir hastalık habercisi olarak algılanır. Ancak uzman bir kişiden yaşamımız ile ilgili destek almak, önemli bir sorun hakkında danışan olmak herhangi bir hastalık olarak değerlendirilemeyecek kadar faydalı bir davranıştır. Yalnız danışanı olarak başvurduğunuz psikoloğun sizi herhangi bir konuda zorlamasına izin vermemeli ve böyle bir yetkisi olmadığını bilmelisiniz. Psikolog olmak tarafsız bir tutum sergilemek ve yararlı bir uzman yardımı almak isteyen kişilere yardımcı olmak anlamına gelir.

Bu uzman gurubunda

Psikolog

ve Psikolog videoları bulunmaktadır.

© 2016 - 2024 E-zayıflama - Tüm Hakları Saklıdır. İçerik Problemleri İçin Lütfen İletişim Sayfasından İletişim Yollarını Deneyiniz.
E-Zayıflama ; CC Holding İştirakidir.