Uzman Gurupları

images/online_header.jpg
Diyetisyen
Denizli
793
Diyetisyen
Isparta
198
Diyetisyen
Van
82
Diyetisyen
Yozgat
91
Diyetisyen
Samsun
1
Diyetisyen
Van
156
Diyetisyen
İstanbul
132
Diyetisyen
Muğla
240
Diyetisyen
Muğla
45
Diyetisyen
Konya
341
Diyetisyen
Ankara
324

Sayfa No : 1 | Toplam : 815 Uzman Bulunmaktadır.

Diyetisyen uzmanlarını bir araya getirdik. Beslenme Uzmanı aramanızda sonuç listele boşsa en kısa sürede Diyet uzmanı videoları eklenecektir.

Sizde Diyetisyenler ile ilgileniyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Diyetisyen Uzmanı olduğunuz zayıflama Diyet Doktoru videolarını e-zayiflama.com üzerinde yayınlayabiliriz.

Uzmansanız, sizde Diyetisyen sayfasında olduğu gibi,
diğer uzmanlarımızın arasında ücretsiz bulunmak istermisiniz ?


Ücretsiz Kayıt Ol

Diyetisyen Hakkında

DİYETİSYEN OLMAK
Sağlıklı ve formda bir yaşamın kahramanları diyetisyenlerdir. Diyetisyen olmak sadece diyet listesi oluşturmak ve danışanlar ile beraber beslenme çalışması içinde olmak anlamına gelmez. İyi bir diyetisyen danışanı ile hayatını geçirmek zorundadır. Beslenme şeklini daha iyi anlayabilmek ve sağlıklı yaşama geçmek için diyetisyen ile beslenme programı oluşturmak veya diyetisyen olmak oldukça önemlidir. Peki diyetisyen olmak için ne yapmak gerekir. 

Diyetisyen
Diyetisyen olmak için ilgili üniversitelerin sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik eğitimi veren programlarından mezun olmak gerekir. Beslenme ve diyetetik lisansı tamamlayan kişiler diyetisyen ünvanı ile iş hayatlarına başlarlar. Danışanları ile çalışmalara başlayan diyetisyenler, beslenme uzmanı olarak da anılırlar.

Diyetisyenin Görevleri
Diyetisyen adı verilen uzmanlar beslenme ile ilgili çalışmalar yaparlar. Besinlerin işlenmesi, hazırlanması, pişirilmesi veya depolanması sırasında oluşan değişikliklerin insanların üzerindeki etkisini inceleyen kişi diyetisyendir. 

Toplumun ve bireylerin yetersiz beslenmesi sonucunda ortaya çıkabilecek olan hastalıkların tedavisinde gereken beslenme biçimini araştıran kişi diyetisyendir. Yine aynı şekilde toplum içerisinde oluşan besin alerjisinin veya yanlış beslenme şekillerinin kişinin üzerindeki etkilerini incelemekle yükümlü olan ve etkilerin en aza inmesi için çalışmalar gerçekleştiren kişilerdir.

Toplumun ekonomik beslenme şekillerinde eğitilmesini sağlayan kişi de yine diyetisyendir. Diyetisyenler tarafından yapılan araştırmalar sonucundaki açıklamalar, sağlıklı beslenme adı verilen beslenme şeklinin pahalı besinlerin tüketilmesi ile alakasının olmadığı gözlemlenmiştir. Sağlıklı beslenmek için besinlerin pahalısını almak değil en doğal olanını almak gerekir.

Diyetisyen olmak için toplumun beslenme şekillerinin çok iyi tanınıyor olması gerekir. Tek tek kişiler üzerinden değil toplumun tamamı üzerinden bir beslenme programı hazırlanması uygun olacaktır. Aynı şekilde zayıflamak isteyen kişilerinde tek başına yapacakları diyetler etkili olmayacaktır. Diyetisyen yardımı ile yapılan diyetler sonucunda kişi kalıcı kilo verebilir ve verdiği kiloların çoğunu yağdan kaybedebilir. Aksi takdirde kişi tarafından yapılan diyetler metabolizmanın yağ yerine sudan kaybetmesine neden olarak kilo verme oranını düşürecektir.

Danışan olarak başvurduğunuz diyetisyenin en önemli özelliklerinden biri insan vücudunu iyi tanıması olmalıdır. Vücudun iç organları, organların çalışma şekilleri, yaşa göre beslenme türleri diyetisyenlerin bilmesi gereken önemli beslenme konularıdır. 

Bu uzman gurubunda

Diyetisyen

ve Diyetisyen videoları bulunmaktadır.

© 2016 - 2024 E-zayıflama - Tüm Hakları Saklıdır. İçerik Problemleri İçin Lütfen İletişim Sayfasından İletişim Yollarını Deneyiniz.
E-Zayıflama ; CC Holding İştirakidir.