Diyet Yaptığınızı Kimseye Söylemeyin

Püf Noktalar kategorisindeki Diyet Yaptığınızı Kimseye Söylemeyin konusu
Diyet Yaptığınızı Kimseye Söylemeyin

Diyet yapmak her bireyin mutlaka başına gelen önemli bir beslenme değişikliğidir. Ancak çevremizdeki kişilere diyette olduğumuzu söylemek, diyeti bozmamıza ve sağlıksız bir diyet dönemi geçirmemize neden olmaktadır. Diyet sırasında uymamız gereken püf noktaları arasında en başta olanlardan biri, diyette olduğumuzu kimseye söylememektir.

Diyette olduğumuzu annemize, babamıza veya en yakın arkadaşlarımızdan birine söylediğimizde ilk verecekleri tepki senin diyet yapmaya ihtiyacın yok, zaten senin kilon iyi gibi sözler olacaktır. Ancak başkalarının bilmesi gereken en önemli husus bedeniniz ile kendinizi mutlu hissetmenizdir. Siz sahip olduğunuz beden ile aynaya baktığınızda kendinizi mutsuz hissediyorsanız diyet yapmanın zamanı gelmiştir. Zor bir dönem geçirip diyete karar verdiğiniz andan itibaren çevrenizde ben diyetteyim şeklinde dolaşmanız, kısa süre içerisinde diyeti bırakıp pes etmenize neden olur.

Halsiz kalacağınızı, vitaminsiz olacağınızı veya sağlığınızdan olacağınızı düşünen çevrenizdeki bireyler sizi devamlı yemek yemeye teşvik edecektir. Diyet yaparken çevrenizden biri ile görüşmeniz gerekirse evde karnınızı doyurup yanlarına gitmeniz veya onlarla beraberken menüde gözünüze çarpan en zararsız yiyeceği yemenizde fayda vardır. Püf noktalarına dikkat edilerek geçirilen diyet dönemi zayıflamanıza ve zayıflığın kalıcı olmasına yardımcı olacaktır.
Kullanıcı Yorumları

Diyet Yaptığınızı Kimseye Söylemeyin konusu hakkında yorumlar..

Lütfen konu hakkında yorum bırakabilirmisiniz ?


© 2016 - 2019 E-zayıflama - Tüm Hakları Saklıdır. İçerik Problemleri İçin Lütfen İletişim Sayfasından İletişim Yollarını Deneyiniz.
E-Zayıflama ; CC Holding İştirakidir.