Sinameki İle Ödem Atmanın Yolları

Genel kategorisindeki Sinameki İle Ödem Atmanın Yolları konusu
Sinameki İle Ödem Atmanın Yolları Sinameki bitkisinin neredeyse her bir parçası tıbbi amaçlı kullanmaya uygundur. Bağırsakları düzenlemesi ile tanınan sinamekinin bilinmeyen birbirinden farklı yönleri de var. Sağlık deposu olan ve zayıflamaya yardımcı bu bitki sayesinde kısa zamanda istediğiniz forma kavuşacaksınız. Sinameki ile ödem atmanın yolları ise şu şekilde.

Sinameki çayının saymakla bitmeyecek kadar çok faydasının arasında en önemlileri bağırsakları temizlemesi, müshil etkisi yaratması, şişliği azaltması, iştahı kapatması, kabızlığı gidermesi ve diyet yapanlara yardımcısı olması gelir.

Sinameki Çayının Faydaları Nelerdir?
Sinameki bitkisi cilt için gerçekten yararlıdır. Aynı zamanda her bitkinin olduğu gibi ödem konusunda da işimize yarayacak bir bitkidir. Doğal otlar, parlayan bir cilde sahip olmak ve cilt sorunlarını ciltte tutmak için etkili ve ucuz bir yoldur. Sinamekinin cildimize ve ödem atmamıza yardım edecek birkaç özelliği ise şöyledir;

-Müshil etkisi vardır.
-Kabızlığa karşı kullanılmaktadır.
-Vücutta oluşan şişlikleri giderir.
-Güçlü bir bağırsak temizleyicidir.
-İştah kapatması sebebiyle zayıflamak isteyenler için iyi bir tercih olacaktır.
-Sinameki otundan elde edilen kremler basur ve egzama tedavisinde kullanılmaktadır.
-Vücutta oluşan ödemi atar. Ödem oluşumunu engeller.
-Sinameki otunun saç uzatma etkisi vardır. Sinameki saç uzatma kürü olarak kullanılmaktadır.
-Saçlar için de çok faydalıdır. Saçları gürleştirir ve dökülmesini azaltır.


Sinamekinin Zararları İse Şöyledir;
-Sinameki otunu 2 haftadan uzun süre kullanmanızı tavsiye etmiyoruz çünkü uzun süre kullanımı bağırsak tembelliğine yol açabilmektedir.
-Yine sinamekinin çok uzun süre kullanımı çok nadir olmakla beraber kalp rahatsızlıklarına, kas güçsüzlüğüne veya karaciğerde tahribata neden olabilmektedir.
-Hamile veya emziren hanımlara doktorlarına danışarak tüketmesini öneririz.
-Potasyum eksikliği olanların tüketmemesi gerekmektedir.
-Müshil etkisi olması sebebiyle ishal olan kişilere kesinlikle önerilmemektedir. Zira vücutta fazla su kaybına sebep olabilmektedir.
-Düzenli olarak ilaç kullanan kişilerin doktorlarına sorarak tüketmesini tavsiye ederiz.
-Mide ile ilgili hastalığı olan kişilere önerilmemektedir.

Sinameki çayı hazırlamadan önce çok güçlü bir müshil olduğunu unutmayın ve çayı içtikten sonra yakınızda bir tuvalet bulunmasına dikkat edin. Sinameki çayını hazırlamak için bir fincan kaynamış su içine yarım çay kaşığı sinameki otu atarak 10 dakika kadar demlenmesini bekleyin. Çayınızı balla tatlandırabilirsiniz.Kullanıcı Yorumları

Sinameki İle Ödem Atmanın Yolları konusu hakkında yorumlar..

Lütfen konu hakkında yorum bırakabilirmisiniz ?


© 2016 - 2019 E-zayıflama - Tüm Hakları Saklıdır. İçerik Problemleri İçin Lütfen İletişim Sayfasından İletişim Yollarını Deneyiniz.
E-Zayıflama ; CC Holding İştirakidir.