Öğretmenler Obeziteye Savaş Açtı

Gündem kategorisindeki Öğretmenler Obeziteye Savaş Açtı konusu
Öğretmenler Obeziteye Savaş Açtı
Milli Eğitim Bakanlığı, çocukluk yaşlarında obezitenin artması nedeniyle çalışma başlattı. Alınan verilerden elde edilen bilgiye göre obezliğin yaygın olduğu yaş aralığının okul çağındaki çocuklar olması ile Milli Eğitim Bakanlığı obeziteye dur demeye karar verdi.

Kilolu ya da obez çocuğun velisine, bilgilendirme sisteminden veriler gönderilip, önerilerde bulunulacak. Yeterli olmazsa çocuk, gerekirse de aile, hekime yönlendirilecek. Obezite ile savaşmak için başka yollar bulamadığını dile getiren Milli Eğitim Bakanlığı veli bilgilendirme sistemini kurmaya yöneldi.

Resim


Geçmiş dönemde kantinlerde zararlı yiyecekler mayonez, ketçap, cips ve yağlı diğer besinleri yasaklayan Milli Eğitim şimdi de okulda kilosu ile sıkıntı yaşayan öğrencilere mobil sistem üzerinden bilgi verecek. Verilen bilgiler doğrultusunda değişim olmayan öğrenciler, kilosu için aile hekimliğine sevk edilerek tedavi olması desteklenecek.
Kullanıcı Yorumları

Öğretmenler Obeziteye Savaş Açtı konusu hakkında yorumlar..

Lütfen konu hakkında yorum bırakabilirmisiniz ?


E-Zayıflama Mobil Uygulamasını HEMEN İNDİRİN!

  • Hızlı Erişim
  • Daha Hızlı Yükleme
  • Kampanyalardan Faydalanma
  • En Hızlı Siz Haberdar Olun
Sizde kendinize hatırlatmak yada arkadaşınıza haber vermek için cep telefon numaranızı girerek link gönderebilirsiniz.

© 2016 - 2018 E-zayıflama - Tüm Hakları Saklıdır. İçerik Problemleri İçin Lütfen İletişim Sayfasından İletişim Yollarını Deneyiniz.
E-Zayıflama ; CC Holding İştirakidir.