Diyet Anne Sütünü Azaltıyor!

Gündem kategorisindeki Diyet Anne Sütünü Azaltıyor! konusu
Diyet Anne Sütünü Azaltıyor!
Son zamanlarda yapılan araştırmalar sonucunda sağlıksız ve gereksiz yapılan diyetlerin anne ve bebek sağlığını olumsuz etkilediği gözler önüne serildi. 

Resim

Uzmanlar, doğum sonrası ilk 23 ay, zayıflama diyetlerinin uygulanmaması gerektiğini belirterek, annelerin kendi ihtiyaçlarının belirlenerek, yeterli ve dengeli bir şekilde süt yapımını arttıracak besinleri içeren bir beslenme programı uygulaması gerektiğini söylediler. Annelerin, doğum sonrası süt yapımını desteklediği düşünülen aşırı şeker içeren şerbetler ve şerbetli tatlılardan kaçınması gerektiğini vurgulayan uzmanlar, "Anne için en iyi tatlı alternatifler sütlü tatlılar, hafif pekmez veya bal ile tatlandırılmış meyve tatlıları, hoşaf ve kompostolar. Kalsiyumdan zengin süt, süt ürünleri ile pekmezin mutlaka beslenmesinde yer alması gerekiyor. Aşırı şekerli şerbet ve şerbetli tatlılar gereksiz kilo alımına neden oluyor” diye konuştu.

Resim

Sağlıklı bir emzirme dönemi geçirmek için bebeğin en az 6 aylık olması beklenmeli ve ardından diyete başlanmalı diyen uzmanlar, kilo sorunu gebelik sonrasında kafaya takılması gereken bir problem değil açıklamasında bulundu.

Resim

 

Kullanıcı Yorumları

Diyet Anne Sütünü Azaltıyor! konusu hakkında yorumlar..

Lütfen konu hakkında yorum bırakabilirmisiniz ?


© 2016 - 2019 E-zayıflama - Tüm Hakları Saklıdır. İçerik Problemleri İçin Lütfen İletişim Sayfasından İletişim Yollarını Deneyiniz.
E-Zayıflama ; CC Holding İştirakidir.