Kilo Vermeseydi Ameliyat Olamayacaktı!

Sıradışı kategorisindeki Kilo Vermeseydi Ameliyat Olamayacaktı! konusu
Kilo Vermeseydi Ameliyat Olamayacaktı!
32 yaşındaki Alicia Kirgan, 160 santimetre boyunda ve 282 kilo 270 gram... 

Alicia Kirgan, "Uyanmaktan nefret ediyorum" diye başlıyor cümlelerine... Çünkü sabahları kendimi zorlayıp yataktan kalkmaya çalışmak günün en zor işi. Çoğu sabah keşke şu yataktan hiç kalkmasam diyorum. Öte yandan günün birinde yatalak olmaktan da korkuyorum. Yiyecekler beni çok mutlu ediyor. Sadece görüp, koklamak bile kendimi iyi hissetmeme, gerginliğimi unutmama yetiyor. Yiyecekler sizi asla yargılamayan tek şey... Beni hiçbir zaman geri çevirmiyorlar, hayal kırıklığına uğratmıyorlar. İçimdeki o derin boşluğu onlar dolduruyor. Çocukluğum kaos içinde geçti. 

Diğer çocuklarınkinden farklı bir ailem olduğunu erken yaşlarda fark ettim. Dört kişilik ailemizin geçimini annem sağlıyor, babam ise bara gidip içiyordu.  Annemin babama karşı büyük bir öfke duyduğunu hissediyordum. Evde sık sık kavga çıkıyordu, bazen sesler iyice yükseliyor ve işin içine şiddet de karışıyordu.  Büyükannem dışında hiç kimsem yoktu. Beni büyüten, benimle ilgilenen asıl kişi oydu. Zamanla hayatımda olmayan kişilerin yerini yemek aldı şeklinde konuştu.

Resim

 
Her geçen gün biraz daha kilo alan Kirgan, "7 yaşıma geldiğimde yaklaşık 72 kilo olmuştum. Akrabalar ve arkadaşları, anneme bir sorunum olabileceğini söylemeye başladı. O da kendisini kötü anne durumuna düşürdüğüm fikrine kapıldı ve yemek yediğimi gördükçe beni azarlamaya ve 'şişmanlıyorsun' demeye başladı. Aşırı yemek yemem daha da ileri boyutlara vardı. Çünkü sıkıntılarım artıyor ve yemeye devam ediyordum. 10 yaşında 91 kiloya dayandım. Ondan sonra hayatım darmadağın olmaya başladı" dedi.

Toplamda 14 kilo 510 gram veren Alicia, "Kendimi, daha da kötüsü Tim'i hayal kırıklığına uğrattım" dedi. Son bir şans daha verilen Alicia, 244 kiloya indi ve ameliyatına onay verildi. Tüp mide ameliyatı olan Alicia'nın ameliyatı başarıyla geçti. Şimdi ise 205 kiloya indi. Toplamda 77 kilo verdi. "Hissettiklerimi kelimelerle ifade etmeme imkan yok" diyen Alicia, ideal kilosuna indikten sonra da deri ameliyatı olacak. 


Kullanıcı Yorumları

Kilo Vermeseydi Ameliyat Olamayacaktı! konusu hakkında yorumlar..

Lütfen konu hakkında yorum bırakabilirmisiniz ?


© 2016 - 2019 E-zayıflama - Tüm Hakları Saklıdır. İçerik Problemleri İçin Lütfen İletişim Sayfasından İletişim Yollarını Deneyiniz.
E-Zayıflama ; CC Holding İştirakidir.