Haşlanmış Limon Diyeti

Diyet Listeleri kategorisindeki Haşlanmış Limon Diyeti konusu
Haşlanmış Limon Diyeti
Tam bir C vitamini kaynağı olan limon ile zayıflamak mümkündür. Kısa bir süre içerisinde forma kavuşmamıza, yağ yakmamıza, daha sağlıklı bir yaşam geçirmeye adım atmamız yardımcı limon ile zayıflamak için yapacaklarımız ise oldukça basit. Haşlanmış ile zayıflamanın incelikleri yazımızda yer alıyor.Haşlanmış Limonun Faydaları Nelerdir?
- Yağ yakımını hızlandırır.
- Sindirim sistemini güçlendirir.
- Vücutta oluşan zararlı toksinlerin ve bakterilerin atılmasını sağlar.
- Aç karnına tüketildiğinde detoks etkisi vererek, hücrelerin yenilenmesini sağlar.
- İçerisinde bulunan zengin C vitamini ile vücudun enerji toplamasını sağlar.
- Bağırsaklarda oluşan bakterileri temizler.

Haşlanmış Limon Diyeti
Malzemeler;
- 2-3 parça zencefil 
- 5 adet limon (büyük limon değilse 7 adet )
- 4-5 diş sarımsak (sarımsak antibakteriyel özelliği ile kullanılır. Diyet sırasında vücut direncinin kaybolmasına engel olacaktır)
- 2 litre su

Resim


 Haşlanmış limon diyetinde hazırlayacağınız içecek için ilk yapmanız gereken limonların kabuklarını soyun ve suyunu sıkın.  Tamamen kabuklarından ayrıldığına emin olmadan limonun suyunu sıkmaktan uzak durum. Suyu sıkılırken limonun kabuğundan ayrılması önemlidir ancak sonrasında posasını ve kabuklarını atmayın daha sonra hazırlanan suyun içine eklenmesi gerekiyor. Ardından ezici bir alet ile sarımsakları, zencefili iyice parçalıyoruz. Limon suyunu ve ezdiğimiz malzemeleri bir tencereye ekleyip iyice karıştırıyoruz.

Ayrı bir tencerede ise 2 litre suyumuzu, ilk başta arta kalan limon kabuklarını ve posasını ekleyip kaynatıyoruz. Su fokurdamaya başladığında üzerine limon suyundan elde edilen karışımı ekliyoruz. Karıştırmaya devam ediyoruz. 5-10 dakika bu şekilde devam ettikten sonra kapağını kapatıp soğumaya bırakıyoruz. Soğumasının ardından sabah akşam aç karnına olmak üzere, günde 2 defa içilecek su ile formumuzu korumaya başlıyoruz.

Limon diyeti ile zayıflamak isteyen kişiler 1 ay gibi bir süre içerisinde 8 kiloya kadar verebilir. Uzun süre geri alınmayacak olan kilolar daha sağlıklı bir yaşam geçirilmesine de yardımcı olacaktır. Sağlıklı ve fit bir yaşam için limon suyundan destek almak yapacağımız en iyi diyetlerden biri ile zayıflamak olacaktır.
 


Kullanıcı Yorumları

Haşlanmış Limon Diyeti konusu hakkında yorumlar..

Lütfen konu hakkında yorum bırakabilirmisiniz ?


© 2016 - 2019 E-zayıflama - Tüm Hakları Saklıdır. İçerik Problemleri İçin Lütfen İletişim Sayfasından İletişim Yollarını Deneyiniz.
E-Zayıflama ; CC Holding İştirakidir.