Uyurken Bile Kilo Vermek Mümkün

Gündem kategorisindeki Uyurken Bile Kilo Vermek Mümkün konusu

Resim 

Konu kilo vermek olduğunda çoğunlukla sağlıklı beslenmeye dikkat ederiz fakat unutmamak gerekir ki gecede kilo verme döneminde önemli bir zamandır. Çünkü kaliteli uyku kilo vermenin en önemli etmenlerinden biridir. Aç uyumak, uyurken bile kilo vermemizi sağlıyor. Akşam yemeğinden sonra hiçbir şey yememek uyku sırasında büyüme hormonunun daha çok salgılanmasına yol açar. Büyüme hormonu yükselmesi metabolizmanın hızlanmasını sağlar. Bu durumda uyurken bile kilo verebilmek mümkün oluyor.
 

Resim

Akşam yemeğinden sonra özellikle meyve yememeye özen göstermek gerekir. Çünkü meyvelerin şeker oranı çok yüksek ve akşam meyve yediğinizde vücutta insülin hormonu daha çok salgılanıyor. Bu durum yağlanma sürecini hızlandırıyor. Yapılan araştırmalara göre her gün aynı saatte kalkan kadınların, farklı saatlerde kalkanlardan daha zayıf olduklarını gösteriyor. Her gün aynı saatte kalkmaya özen gösterin.

 

Resim


Ayrıca yetersiz uyku sağlığımızı tehlikeye sokan nedenlerden biri. Günde 5 saatten az uyuma; yorgunluk, konsantrasyon eksikliği, stres, iş gücü kaybı gibi olumsuzluklara neden olur. Kullanıcı Yorumları

Uyurken Bile Kilo Vermek Mümkün konusu hakkında yorumlar..

Lütfen konu hakkında yorum bırakabilirmisiniz ?


© 2016 - 2019 E-zayıflama - Tüm Hakları Saklıdır. İçerik Problemleri İçin Lütfen İletişim Sayfasından İletişim Yollarını Deneyiniz.
E-Zayıflama ; CC Holding İştirakidir.