Tekerlekli Sandalye Engel Olamadı

Gündem kategorisindeki Tekerlekli Sandalye Engel Olamadı konusu
Tekerlekli Sandalye Engel Olamadı
Adana’da yaşayan Yakup Yanlıç 4 yıl önce ayağı kırıldığı için tekerlekli sandalyeye mahkum kaldı. Ayağının kiloları nedeni ile iyileşmediğini belirten doktorlar Yakup Yanlıç’a kilo vermen gerek dediler. Tekerlekli sandalye ile yaşamak zorunda kalan isim gün geçtikçe daha çok kilo aldı. 160 kiloya ulaştığında ise mide küçültme ameliyatı olmaya karar verdi. 15 ayda 70 kilo verdi ve 90 kiloya düşmeyi başardı.

Resim

Adana’da yaşamını süren ve memurluk yapan isim ayağının kırılması ile tekerlekli sandalyede yaşamaya başladı. Çekilmez bir hayat sürmeye başlayan isim mide küçültme ameliyatı ile kilolarından kurtulmaya karar verdi. Bir diyetisyen ile görüşen isme diyetisyen tarafından diyet programı ile kilo verebileceği söylendi. Ameliyat olana kadar ve ameliyat sonraki dönemde tam 15 ayda sıkı bir diyet ve beslenme programı ile beraber 70 kilo verdi.

Resim

Uzun süre obeziteyle mücadele ettiğini ve yaklaşık 2 yıl önce bu duruma bir son vermenin zamanı geldiğine karar verdiğini belirten Yakup Yanlıç, "Ameliyat kararını verdikten sonra kontrollerimi yaptırdım. Gizem hanımın yanına geldiğimde işi biraz daha uzatabileceğimizi söyledi. Daha sonra ameliyat diyetiyle başladık. Sonra diyette başarı sağladıkça da ameliyat fikrinden vazgeçip, diyetle yola devam etmeye karar verdik” dedi.

Resim

 

Resim>

 


 


 

 
Kullanıcı Yorumları

Tekerlekli Sandalye Engel Olamadı konusu hakkında yorumlar..

Lütfen konu hakkında yorum bırakabilirmisiniz ?


© 2016 - 2019 E-zayıflama - Tüm Hakları Saklıdır. İçerik Problemleri İçin Lütfen İletişim Sayfasından İletişim Yollarını Deneyiniz.
E-Zayıflama ; CC Holding İştirakidir.