Diyette Besin Seçimi

Püf Noktalar kategorisindeki Diyette Besin Seçimi konusu
Diyette Besin Seçimi

Diyet yapmaya karar verdikten sonra en önemli unsur diyette ne yiyeceğimize karar vermemizdir. Diyet sırasında her besini yemek kilo vermemizi engelleyecek ve sağlıksız beslenme tarzına devam edeceğimiz anlamına gelir. Özellikle internet çağında internetten bakılan diyet listeleri yanlış beslenme ve hatalı diyetin başlamasına sebep olur. Sağlıklı bir diyet yapmak istiyorsak diyette besin seçimine önem vermemiz gerekir. Ancak sadece diyette besin seçimine önem vermekle kilo verilmez. Bir uzman tavsiyesi almanız ve diyetisyen yardımı ile kilo vermeniz kalıcı kilo vermeye yardım edecektir. Diyette besin seçimi şu şekilde olmalıdır;

Diyet sırasında yağlı besinlerden kesinlikle uzak durmak gerekir. Fast food tarzı beslenme, hamburger, patates kızartması, asitli içeceklerden kesinlikle uzak durmanız gerekir. Doğru bilinen bir yanlış vardır ki diyet sırasında hepimiz sıkça yaparız. Akşam 8’den sonra bir şey yemiyor olmak kafamıza işlenmiş. Sanki yersek kendimizi 200 kilo olacakmış gibi hissederiz. Oysa bu oldukça yanlış bir düşüncedir. Akşam 8’den sonra acıktığınız zaman atıştırmalıklardan destek almanız gayet normal ve yapmanız gereken bir durumdur. Çünkü akşam acıkınca yenmeyen yemekler sabah ilk öğünde yemeklere saldırmanıza neden olacaktır. Sağlıklı atıştırmalıklar badem, ceviz, fındık, kuru meyve gibi yiyeceklerle bu açlık krizlerini bastırmanız gerekir.
Kullanıcı Yorumları

Diyette Besin Seçimi konusu hakkında yorumlar..

Lütfen konu hakkında yorum bırakabilirmisiniz ?


© 2016 - 2019 E-zayıflama - Tüm Hakları Saklıdır. İçerik Problemleri İçin Lütfen İletişim Sayfasından İletişim Yollarını Deneyiniz.
E-Zayıflama ; CC Holding İştirakidir.