17 Adımda Zayıfla

Gündem kategorisindeki 17 Adımda Zayıfla konusu
17 Adımda Zayıfla
Her dönem farklı diyet tiplerini beraberinde getirir. Popüler diyetleri uygulamak kolay ancak kilo verme ve geri alma konusunda olumsuz sonuçlardır. Bu diyet programlarını uygulamak ve her zaman verdiğimiz kiloları geri almak yerine, diyetisyenlerden alınan tavsiyelerle hayat şeklinizi değiştirmeli ve kilo vermelisiniz. İşte 17 adımda zayıflamak için yapılması gerekenler;

 

17 Adımda Zayıfla

1-Öğünlerden önce bol su için

 

Su içmenin sağlığa yararları saymakla bitmez, ki bilim adamları da normal bir bireyin günde 2 – 2.5 litre su içmesi gerektiğini söylüyor. Ancak unutmayın ki aşırı su içmek de zararlıdır.

2-Yumurta Yiyin
Kahvaltıda yumurta yemek uzun süre tok kalmanıza yardım eder. Bu şekilde kolayca kilo verebilir ve aç kalmadan hayatınıza devam edebilirsiniz.

3-Sağlıklı ara öğünler yiyin
Yoğunluk ve stres acıkmanıza neden olur. Gün içinde acıktığınız anlarda abur cubur yerine sağlıklı ara öğünler tercih edin.

4-Lifli gıdalar tüketin
Lifli her gıda hem tok tutar hem de sindirim sisteminizin daha hızlı çalışmasına yardım eder. Bu nedenle gün içerisinde lifli gıdalardan yararlanmaya özen gösterin.

5-Proteine önem verin
Protein tüketimi kilo vermek için önemlidir. Yüksek protein miktarlarını hayatınıza dahil etmeye özen verin.

6- Baharatlı yiyin
Özellikle acı biber sindirim sisteminin hızlanmasına yardımcıdır. İştahın azalmasına yardım eder. Bu nedenle baharat yakışacağını düşündüğünüz her yemeğe korkmadan ilave edin.

Resim 

7- Şekeri Bırakın
Şekeri azaltmak çare değildir.  Hastalıkların çoğunun temelinde de şeker yatıyor. Şekeri azaltmayın hayatınızdan çıkarın.

8-  Kahve Tüketin
Çeşit çeşit konusu olan kahvenin en önemli konusu şekersiz ve koyu içilmesidir. Şekersiz ve koyu içilen kahve sindirim sistemini hızlandırıyor.

9- Yeşil Çay 
Kahve gibi yeşil çayın da birçok faydası var, bunlardan ilki kilo kaybına yardımcı olması. Az miktarda kafein içeren yeşil çay yağ yakımını arttırmaya yardımcı oluyor.

10-  Çok çiğneyin
Birçok insan yiyecekleri neredeyse çiğnemeden yutuyor bu da büyük sindirim problemlerine yol açıyor. Kilo vermenin en büyük sebeplerinden biri hızlı yemek. Yemekleri çok ve uzun çiğneyin.

11- Ağırlık Kaldırmak
Diyetlerde kas kaybı yaşanabilir. Bu nedenle yediklerinize dikkat ederken aynı zamanda ağırlık kaldırmaya özen gösterin.

12- Hamur İşinden uzak durun
Karbonhidrat zayıflamak için lazım ancak zararlı tüm hamur işlerinden uzak durmanız gerekiyor.

13- Spor Yapın
Sadece zayıflamak için değil sağlıklı yaşam için daha çok spor yapın. 

 

Resim

14- Uyku

 

Sağlıklı ve uzun uyumaya özen verin. Günde en az 8 saat uyumak daha kolay kilo vermeye yardımcıdır unutmayın.

15- Sebze Meyve
Daha fazla sebze ve meyve tüketmek daha kolay kilo vermenize yardım eder. Sebze ve meyveden uzak kalmayın zayıflamak için bol bol tüketin. 

16- Öğünlerin Boyunu küçültün
Tabak boyunu ve yediğiniz yemeğin miktarını küçültmek daha az yemenize yardım eder. Bunun için tabaklarınızı küçültün.

17- Not Edin
Yediğiniz yemekleri not edin. Her gün not ederseniz zaman içinde daha az yemek alışkanlığınız haline gelir.

Resim 
Kullanıcı Yorumları

17 Adımda Zayıfla konusu hakkında yorumlar..

Lütfen konu hakkında yorum bırakabilirmisiniz ?


© 2016 - 2019 E-zayıflama - Tüm Hakları Saklıdır. İçerik Problemleri İçin Lütfen İletişim Sayfasından İletişim Yollarını Deneyiniz.
E-Zayıflama ; CC Holding İştirakidir.