Yağız Kilo Vermeye Başladı!

Sıradışı kategorisindeki Yağız Kilo Vermeye Başladı! konusu
Yağız Kilo Vermeye Başladı!
Samsun'da yaşayan Sevda- Sedat Bekte çiftinin çocukları 2,5 yaşında ki Yağız, leptin hormonu eksikliği nedeniyle hızla kilo aldı. Geçen yılın Kasım ayında 37 kiloya kadar ulaşan Yağız'ın tedavisi için kullanılacak ilacın devlet tarafından karşılamasıyla iyileştirme süreci hızlandı. 5 aydır ilaç kullanan Yağız'ın, 20 gün önce yapılan kontrolünde 10 kilo vererek, 27 kiloya düştüğü belirlendi.

Tekkeköy ilçesinde, sanayide işçi olarak çalışan Sevda ve Sedat Bekte çifti, ikinci çocukları Yağız'ın hızla kilo almasından şüphelenip, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne başvurdu. Yağız'ın 5 aylıkken yapılan tetkikler sonucu leptin hormonu eksikliği nedeniyle hızla kilo aldığı tespit edildi. Çocuklarının tedavisi için doktorların yazdığı ilacın ücreti, devlet tarafından karşılanmayınca çift, yardım çağrısında bulundu. 

Resim

 Ailenin çağrısının kamuoyunda gündeme gelmesinin ardından yapılan düzenlemelerle kutusu 4 bin 441 dolar olan ilacın bedeli, Sosyal Sigortalar Kurumu tarafından karşılanmaya başlandı.

Geçen yılın Kasım ayında 37 kiloya kadar ulaşan Yağız'ın tedavisi için kullanılacak ilacın devlet tarafından karşılamasıyla iyileştirme süreci hızlandı. 5 aydır ilaç kullanan Yağız'ın, 20 gün önce yapılan kontrolünde 10 kilo vererek, 27 kiloya düştüğü belirlendi. Aşırı kilosu nedeniyle destekle dahi ayakta durmakta güçlük çeken Yağız, kilo vermeye başlayınca rahatlıkla hareket eder oldu. Tek başına yürümeye ve koşmaya başlayan Yağız, yaşıtları gibi parka gidip, oyunlar oynamaya da başladı. Kullanıcı Yorumları

Yağız Kilo Vermeye Başladı! konusu hakkında yorumlar..

Lütfen konu hakkında yorum bırakabilirmisiniz ?


© 2016 - 2018 E-zayıflama - Tüm Hakları Saklıdır. İçerik Problemleri İçin Lütfen İletişim Sayfasından İletişim Yollarını Deneyiniz.
E-Zayıflama ; CC Holding İştirakidir.