Kilo Kontrolü İçin 5 Tavsiye

Gündem kategorisindeki Kilo Kontrolü İçin 5 Tavsiye konusu
Kilo Kontrolü İçin 5 Tavsiye
Kilo vermek, oldukça güç ve tahmin edilenden çok daha zor bir iş. Ancak kilo almak dendiği zaman çok kolay bir şekilde kilo alıp veren birçok insan var. Hatta şöyle ki kilo vermeyi başarmış kişiler bile, kilo vermesinin ardından bir sene içinde verdiği kilonun neredeyse %70ini geri alıyor. Peki kilo vermek için ne yapmamız gerek sorusunun cevabını ise Osman Müftüoğlu verdi.

Resim

Protein Tüketimini Arttırın

Eğer kilo probleminiz varsa, hele hele insülin fazlalığı ya da insülin direnci gibi bir sorun da söz konusuysa proteinden zengin, karbonhidratı sınırlı bir beslenme planını ısrarla uygulamak akılcı bir yaklaşım gibi görünüyor.

Probiyotik Gücünüzü Çoğaltın
Kilo dengesini korumada ve besinleri sağlıklı, doğru ve hakkıyla hazmetmede bağırsaklardaki probiyotik güç son derce etkili. Probiyotik bakterilerin yalnızca hazmı kolaylaştırmadıkları, aynı zamanda gıdalardan kazanılan enerji/kalori değerini de belirledikleri anlaşılıyor ki bu son derece mühim bir gelişme.

Resim

Glisemik Yükü Düşürün

Besinlerinizdeki glisemik yük çoğaldıkça, yani glisemik indeksi yüksek besinlerin miktarı arttıkça kan şekerinizin yükselme hızı da, seviyesi de fazlalaşacaktır. Bunun diğer anlamı ise insülin patlamaları, hiperinsülinemi gelişimi, neticede de insülin direncine bağlı kilo kazanımıdır. Hangi besini seçerseniz seçin içinde karbonhidrat varsa o besinin glisemik yükünü sorgulamadan ağzınıza bile sürmeyin. Meyve mi yiyeceksiniz, inciri değil elmayı tercih edin.

Resim


Posaya Ağırlık Verin 

Daha çok posa, daha az şeker kazanımı, dolayısıyla daha az insülin patlaması ve daha az yağ üretimi anlamına gelebilir. İşte bu nedenle kilo sorununu çözmek isteyenlerin de, kolesterol, damar sertliği problemine çare arayanların da, tansiyon derdine yardımcı olmak isteyenlerin de posa tüketimlerini artırmaları lazım.

Gluteni Sınırlayın
Gluten tahıllarda bulunan bir protein. Bazı kişilerde intoleransa, bazılarında da alerjiye yol açıyor. Gluten intoleransı ile kilo sorunu arasında da bir bağlantı olabileceğini gösteren bulgular var.

Resim

 

Kullanıcı Yorumları

Kilo Kontrolü İçin 5 Tavsiye konusu hakkında yorumlar..

Lütfen konu hakkında yorum bırakabilirmisiniz ?


© 2016 - 2019 E-zayıflama - Tüm Hakları Saklıdır. İçerik Problemleri İçin Lütfen İletişim Sayfasından İletişim Yollarını Deneyiniz.
E-Zayıflama ; CC Holding İştirakidir.