Hızlı Kilo Vermek İçin Ne Yapmalı?

Genel kategorisindeki Hızlı Kilo Vermek İçin Ne Yapmalı? konusu
Hızlı Kilo Vermek İçin Ne Yapmalı?
Kış aylarının soğuk ve kasvetli havalarını bahara bırakması ile beraber yaz habercisi günlerde geliyor. Herkesin sevdiği yaz aylarının kadınlar üzerindeki etkisi ise her zaman değişik olabiliyor. Özellikle yaz aylarının yaklaşması kadınların yana yakıla diyete ve spora yönelmesine sebebiyet veriyor. Zayıflamak ve yaza sıkı bir vücutla girmek için diyet yapmak ve sağlıklı beslenmek ilkbahar aylarında önemli hal alıyor. Yaza kadar hızlı kilo vermek ve daha iyi bir vücuda kavuşmak için yapılması gerekenler ise şu şekilde sıralanıyor;

Güne Kahvaltı ile Başlayın.
Uzun süre tok kalmanıza yardımcı olan öğün kahvaltıdır. Kahvaltı ederek uzun bir süre tok kalabilir ve önünüze çıkan yiyeceklere saldırmaktan uzak bir diyet dönemi geçirebilirsiniz. 

Su Bardağını Yanınızdan Ayırmayın.
Zamanınızın çoğunu evde geçiriyorsanız yanınızdan su bardağını, iş hayatı yoğun bir kişiyseniz su şişenizi yanınızdan eksik etmeyin. Bu şekilde kilo vermeniz kolaylaşacak ve daha çabuk ödem attığınız gözlemlenecektir.

Tuzluğu Sofradan Kaldırın.
Tuzlu yiyecekler vücudun ödem tutmasına neden olur. Eğer sorunum ödem, aslında ben çok şişman değilim diye düşünüyorsanız tuzdan uzak durun. Masanızın üzerinde duran tuzluğu da kaldırın.

Sabahları Spor Yapın.
Sabah ilk kalktığınızda spor yapmak, vücudun kaslarının gevşemesine ve insanın daha kolay yağ yakmasına yardımcı olur. Bu nedenle sabah kalkıp spor yapmanız, özellikle aç karnına egzersizi tercih etmeniz önemlidir.

Tahlil Yaptırın.
Fazla kilolarınız varsa ve kilolardan kurtulmanız oldukça zorsa, tahlil yaptırmanız da fayda var. Evde yaptığınız diyetler sonucunda kilo vermeniz az miktarlardaysa, uzman yardımı ile diyete başlamadan önce tahlil yaptırmanızda fayda vardır.

Şekeri Hayatınızdan Çıkarın.
Üç beyaz arasında yer alan un, şeker ve tuz diyet sırasında ve diyetten önce tüketilmemesi gereken besinler arasındadır. Şekeri hayatınızdan çıkarın ve daha kolay kilo vermenin keyfini sürün.

Resim

Nişastalı Besinlerden Uzak Durun.
Nişastalı besinler kişinin vücudunda şişlik oluşmasına neden olur. Nişastalı besinlerden uzak durmak kilo vermenizi kolaylaştırır. 

Daha Çok Protein Tüketin.
Proteinli besinler yağ yakılmasına ve ödem atılmasına yardımcıdır. Daha çok protein tüketmek, daha uzun tok kalarak kolay kilo verilmesine yardımcıdır.

Yağdan Korkmayın.
Diyet yaparken yağları tamamen hayatımızdan çıkarmak sindirimin yavaşlamasına neden olur. Yavaşlayan sindirim vücudun yağ tutmasına neden olacak ve kilo vermek oldukça zorlaşacaktır.

Uykunuzu Düzenleyin.
Bir yetişkin günde en az 7-8 saat arası uyumalıdır. Daha az uyuyan kişiler yemeklere saldıracak ve kilo alması kolay hale gelecektir.

Stresi Azaltın.
Kimi stres nedeni ile yenmek yerken, kimisi stresliyken yemek yiyemez. Eğer sizde hızlı kilo vermek istiyorsanız altın tavsiyelerden uzak kalmadan hayatınızı değiştirmeye özen göstermeniz yeterli olacak.
Kullanıcı Yorumları

Hızlı Kilo Vermek İçin Ne Yapmalı? konusu hakkında yorumlar..

Lütfen konu hakkında yorum bırakabilirmisiniz ?


© 2016 - 2019 E-zayıflama - Tüm Hakları Saklıdır. İçerik Problemleri İçin Lütfen İletişim Sayfasından İletişim Yollarını Deneyiniz.
E-Zayıflama ; CC Holding İştirakidir.