Hırs Yapıp Zayıflamaya Karar Verdi

Sıradışı kategorisindeki Hırs Yapıp Zayıflamaya Karar Verdi konusu
Hırs Yapıp Zayıflamaya Karar Verdi
Baş ağrısı için MR tetkiki yazılan 160 kilo ağırlığındaki İzmirli Saygun Bursalıoğlu, "Bu kiloyla MR’a giremezsiniz” yanıtını alınca hırs yapıp zayıflamaya karar verdi. Diyetisyen eşliğinde sıkı bir diyet programına başlayan Bursalıoğlu, ameliyat olmadan 160 kilodan 68 kilo vererek 92 kiloya inmeyi başardı.

İzmir’de yaşayan 39 yaşındaki Saygun Bursalıoğlu, son 10 yıl içerisinde yanlış beslenme nedeniyle hızla kilo aldı. Kiloları nedeniyle sağlık sorunları baş gösteren Bursalıoğlu, ailesinin de tavsiyesiyle genel sağlık kontrolünden geçmeye karar verdi. Yapılan tetkiklerde MR çekilmesi gereken Bursalıoğlu, teknisyenlerin, "Biz bu kiloyla MR’a giremezsiniz” yanıtı ile şoke oldu. Bursalıoğlu, 6 ay içerisinde tam 68 kilo birden verdi.

Resim

Kontrollü diyet, beslenme ve spor ile eskisinden daha sağlıklı olduğunu dile getiren Bursalıoğlu, "Ailem sağlığım için endişelendi ve bir check-up yaptırmamı istedi. Sonradan fark ettim ki esasında benim için bir süreç başlamış. Yaklaşık 1.90 boyunda 160 kiloydum. İnsülin direncim çok yüksek çıktı. Karaciğer yağlanmasının üçüncü evresindeydim. Uyku apnesi sorunum da vardı. Tabi ben bunları duyunca anladım ki bu kilolar benim dostum değilmiş. Şuan sağlıklı olduğum için 6 saat kaliteli bir uyku yetiyor” diye konuştu.

Sporu bir yaşam biçimi haline getiren ve sağlıklı beslenmeyi öğrendiğini söyleyen Bursalıoğlu, zayıfladığı için çok mutlu hissediyor. Ameliyat olmadan beslenmeyi öğrenen ve bu şekilde zayıflayan isim, hayat zayıfken çok kolaymış şeklinde konuşuyor.Kullanıcı Yorumları

Hırs Yapıp Zayıflamaya Karar Verdi konusu hakkında yorumlar..

Lütfen konu hakkında yorum bırakabilirmisiniz ?


© 2016 - 2019 E-zayıflama - Tüm Hakları Saklıdır. İçerik Problemleri İçin Lütfen İletişim Sayfasından İletişim Yollarını Deneyiniz.
E-Zayıflama ; CC Holding İştirakidir.