Gelin Ve Damat Adaylarına Şok Zayıflama Uyarısı

Gündem kategorisindeki Gelin Ve Damat Adaylarına Şok Zayıflama Uyarısı konusu
Gelin Ve Damat Adaylarına Şok Zayıflama Uyarısı

Bilinçsiz bir şekilde kullanılan zayıflama hapları özellikle yazın geldiği günlerde hızlı kilo vermek isteyen gelin ve damat adayları, kısa süre sonra tatile çıkacaklar, düğünde şık ve zarif görünmek isteyenler tarafından sıklıkla tercih edilir hale geldi. Sağlıksız zayıflamanın en kötü hali olan hap ile zayıflama için uzmanlardan gelin ve damat adaylarına şok diyet uyarısı geldi.

Yaz aylarının gelmesinin kısa süre kilo verme istediğinde olan kişilerin sayısının artması anlamına geldiğini dile getiren, şok diyet yapmanın zararlarına değinen Yaşar Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Gıda İşleme Programı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ruhan Aşkın Uzel şok diyet yapmak sağlıksız bir yöntem olduğu gibi kısa sürede verilen kiloların iki katı geleceği riskinin de bulunduğunu söylüyor.

Fazla kilolarından hızla kurtulmanın sağlıklı bir zayıflama olmadığını söyleyen Yaşar Üniversitesi  Gıda İşleme Programı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ruhan Aşkın Uzel "Yaz tatiline, düğüne, mezuniyete hazırlanmak için çok düşük kalorili bir diyet uygulamayın. Bu hem sağlıksız bir yöntem, hem de kısa süre sonra kilolarınızı fazlasıyla geri alma riski var. Hızla vücudu terk eden kiloların geri dönüşü çok çabuk olabilir. Daha sağlıklı ve yavaş kilo verebileceğiniz bir diyet programı uygulayın. Bu sayede, sinir, kalp ve damar sistemi, uyku düzeni bozuklukları gibi problemlerin de önüne geçmiş olursunuz" diye konuştu.

ŞOK ZAYIFLAMAK ŞOK HASTALIKLAR GETİRİR

Şok diyet yapan bireylerin şok hastalıklar ve sağlık problemleri ile karşılaşacağını dile getiren uzman gelebilecek rahatsızlıkların başında şeker hastalığı, bağışıklık sisteminde çökmeler, mide ve bağırsak problemleri gelebileceğini dile getirdi. Şok diyetler ile gelebilecek her türlü rahatsızlığa dikkat çeken uzman zayıflamak için sağlığından olmanın özellikle gelin ve damat adaylarının başına geldiğini belirterek fazla kilo şikayeti olan kişilerin uzman kontrolünde zayıflaması gerektiğini dile getirdi.

TEK TÜR GIDA TÜKETMEK OLDUKÇA YANLIŞ

Zayıflama amacında tek tür gıda ile beslenmenin de yanlış olduğunu dile getiren uzman doktor Yaşar, yağ yaktığı gerekçesi ile sadece belirli bir gıdanın tüketilmesinin son derece sakıncalı olduğunu belirtti. Su eksilmesi neden ile giden şişkinliğin kişiyi kilo vermişçesine yanıltacağını söyleyen uzman ayda en fazla 4 kg verilen diyet programlarına uyulması gerektiğini ve bu programları bir uzmanın onaylaması gerektiğini sözlerine ekledi.

UZMAN KONTOLÜNDE KİLO VERİLMELİ

Kilo vermek isteyen kişilerin kesinlikle ilk iş olarak uzmana başvurmaları gerektiğini belirten Uzman Yaşar, çevreden birinin yaptığı diyetle bir başkasının kilo vermesinin imkansız olduğunu, internette görülen veya başkasından duyulan diyet programları ile zayıflamanın mümkün olmayacağını sözlerine ekledi. Özellikle son yıllarda düğünlerinde önce zayıflamak isteği ile zayıflama haplarına başvuran gelin ve damat adaylarına uyarı da bulunan uzman doktor Yaşar, kilo vermek için sağlıklı bir diyet yapılması gerektiğinin üstünde durdu. 

 

 
Kullanıcı Yorumları

Gelin Ve Damat Adaylarına Şok Zayıflama Uyarısı konusu hakkında yorumlar..

Lütfen konu hakkında yorum bırakabilirmisiniz ?


© 2016 - 2021 E-zayıflama - Tüm Hakları Saklıdır. İçerik Problemleri İçin Lütfen İletişim Sayfasından İletişim Yollarını Deneyiniz.
E-Zayıflama ; CC Holding İştirakidir.