30 Günlük Diyet Önerileri

Diyet Listeleri kategorisindeki 30 Günlük Diyet Önerileri konusu
30 Günlük Diyet Önerileri

Daha kolay ve kalıcı kilo vermek isteyen ancak uzun süre diyet yapamayacak kişiler birkaç küçük diyet önerisi ile yediklerine dikkat etme yollarını seçerler. 30 gün boyunca uygulayacağınız diyet önerileri ile beraber sizde kilo vermek, formunuzu korumak isterseniz dikkat etmeniz gereken püf noktaları şu şekilde sıralanabilir;

Karbonhidrattan uzak durun.

Herhangi bir karbonhidrattan kaçınmak diyet yapmasanız bile formda bir hayat geçirmek istiyorsanız dikkat etmeniz gereken unsurlardan biridir. Özellikle beyaz karbonhidrat kesinlikle tüketilmemelidir. Ekmek, pirinç, makarna kesinlikle tüketilmemesi gereken besinler arasındadır.

Proteinleri tüketmeye özen gösterin.
Yemek diyet sırasında oldukça önemlidir. 30 gün boyunca protein yüklü besinler yemek kalıcı kilo vermenize ve kendinizi iyi hissetmenize yardımcı olur. Yumurta, tavuk göğsü, sığır eti yemek protein yüklü beslenmenize yardım edecektir.

Baklagiller formda kalmak için önemlidir.
Formda bir yaşamın sırrı uzun süre tok kalkmaktan geçer. Uzun süre tok kalmanız için yemeniz gereken yiyeceklerin en başında ise baklagiller gelir. 30 gün boyunca değiştirerek yiyeceğiniz baklagiller şu şekilde olabilir; siyah fasulye, mercimek, pinto fasulyesi sıkça tüketilmelidir.

Sebzeler diyet ve sağlıklı yaşamın olmazsa olmazıdır.

Diyet sırasında özellikle yenmesi gereken besinler arasında ıspanak, kuşkonmaz, bezelye gelmektedir. Bu besinler sindirim sisteminizin daha hızlı çalışmasına yardım edecektir.

30 gün boyunca kendinize birkaç besin seçin ve bu besinlerin dışına çıkmamayı özen gösterin. Arkadaşlarınızla buluşacak ve onların yanında atıştırmalık tüketecekseniz hemen her kafede salata bulabileceğinizi unutmayın.

1 ay boyunca beslenme saatlerinizi değiştirmeniz uzun süre beslenme düzeninizin değişmesine yardımcı olacaktır. Beslenme saatlerinizi şu şekilde belirleyebilirsiniz;

09:00 - kahvaltı

13:00 - öğle yemeği

17:00 - ara öğün

20:00 - akşam yemeği

Kalorili içecekler içmekten uzak durun.
Diyet sırasında da sağlıklı bir yaşam geçirme isteğinde de şekerli ve asitli içecekler içmemek önemlidir. 1 ay boyunca şekerli sulardan uzak durmanız kısa vadede kilo vermenize yardımcı olacaktır.

Diyete haftada 1 gün ara verin.
Haftada belirlediğiniz 1 gün diyete ara vermeniz motive olmanıza ve kendinizi daha iyi hissetmenize yardım edecektir. Hafta içi çalışıyorsanız hafta sonu bir gün diyet izin günü belirleyebilirsiniz.

 
Kullanıcı Yorumları

30 Günlük Diyet Önerileri konusu hakkında yorumlar..

Lütfen konu hakkında yorum bırakabilirmisiniz ?


© 2016 - 2019 E-zayıflama - Tüm Hakları Saklıdır. İçerik Problemleri İçin Lütfen İletişim Sayfasından İletişim Yollarını Deneyiniz.
E-Zayıflama ; CC Holding İştirakidir.