Besinleri İyi Tanımak

Püf Noktalar kategorisindeki Besinleri İyi Tanımak konusu
Besinleri İyi Tanımak

Diyet yapmaya başlamak, eski alışkanlıklarımızı bir kenara bırakıp yepyeni bir yaşam biçimini benimsemeyi zorunlu olarak beraberinde getirir. Bu yeni yaşam biçimi içerisinde en önemli alışkanlığımız beslenmemizi değiştirmek olacaktır. Değişen beslenme şekli beraberinde mutsuz geçen günleri, zaman içerisinde zayıf düşen bünyeyi ve depresyonu bile hayatımıza dahil edebilir. Diyetin bu yorucu ve sıkıcı döneminden geçmek istemiyorsanız yapmanız gereken diyet püf noktalarını bilmek olmalıdır. Püf noktaları arasında sayılabilecek ve kaliteli yaşamı beraberinde getirecek önemli bir husus da besinleri iyi tanımaktır. 

Diyet yaparken veya sadece sağlıklı beslenmeye özen gösterirken tüm besinleri ve besin gruplarını tanımak önemlidir. Besin grupları et ve süt ürünleri, protein barındıran gıdalar, karbonhidratlı gıdalar vs. şeklinde ayrılabilir. Sadece besin gruplarını tanımak iyi bir beslenme şekli seçmemiz için yeterli olmaz. Beslenme alışkanlığımızı yani kendimizi tanımamız ve hangi besinler nedeni ile kilo aldığımızı biliyor olmamız gerekir.

Besinleri iyi tanımak ve besinlerin içeriklerini bilerek zayıflamak için uzmanlar besinleri şu şekilde sıralamıştır;

Birinci Grup; Et ve süt ürünleri, ceviz, fındık, fıstık, tohum ve kurubaklagiller de bu gruba dahil edilir.
İkinci Grup; Süt ve sütten elde edilen ürünler.
Üçüncü Grup; Tahıl ve tahıldan elde edilen ürünlerin tamamı. Ekmek, makarna, pirinç, bulgur bu gruba dahildir.
Dördüncü Grup; Meyve sebzelerin tamamıdır.
Beşinci Grup; Yağ ve şeker bu gruba dahildir. Bu gruba dahil olan yiyecekler tüketim konusunda sınırlı olduğumuz yiyeceklerdir.
Kullanıcı Yorumları

Besinleri İyi Tanımak konusu hakkında yorumlar..

Lütfen konu hakkında yorum bırakabilirmisiniz ?


© 2016 - 2019 E-zayıflama - Tüm Hakları Saklıdır. İçerik Problemleri İçin Lütfen İletişim Sayfasından İletişim Yollarını Deneyiniz.
E-Zayıflama ; CC Holding İştirakidir.