124 Kilodan Neredeyse Yarıya İndi!

Gündem kategorisindeki 124 Kilodan Neredeyse Yarıya İndi! konusu
124 Kilodan Neredeyse Yarıya İndi!
İzmirli Gülgün Ceyhan, geçirdiği mide küçültme ameliyatı sonrası 9 ayda 60 kilo verdi. Önce 124 kilo olan ve neredeyse yarı kiloya inen kadın, başarısının sırrının beslenme düzeni ve spor olduğunu söyledi.

İzmirli muhasebeci Gülgün Ceyhan, mide küçültme ameliyatı sonrasında tam 60 kilo verdi. 9 ay önce gerçekleşen ameliyata 124 kilo ile giren Ceyhan, ameliyat sonrasında doktorunun tavsiyelerine uyarak beslenme düzenine dikkat etti ve spor yaptı. İdeal kilosu olan 64 kiloya inen Ceyhan'ın vücudunda hiç bir sarkma yok. Rahatsızlığı nedeniyle bir takım operasyonlar geçiren ve ardından ilaç tedavisine başlayan Ceyhan, zamanla kilo aldı.

Bu süreçte spor yapamayınca kilo alışı hızlanan Ceyhan, 124 kiloya ulaştı. Sağlığı git gide bozulan ve çevrenin olumsuz bakışlarından sıkılan Ceylan, obezite ameliyatı olmaya karar verdi. Kilo vermeye azmeden Ceylan, 9 ay önce İzmir Özel Gazi Hastanesi Obezite Cerrahi Birimi Bölümü Sorumlusu Doç. Dr.

Serdar Kaçar tarafından ameliyat edildi. Tüp mide ameliyatı sonrasında hızla zayıflamaya başlayan kadın, diyet ve spor disiplinlerini harfiyen uyguladı. O günleri anlatan kadın, "Bu ameliyatın zor olacağını düşünmüştüm ama Serdar hocama çok güvendim ve güvendiğimden de fazlasını gördüm. Doğru bir ekiple olunca ameliyat çok rahatmış.

Doktorumun beslenme ve spor üzerine tavsiyelerine uydum. İlk başlarda 10 dakikalık yürüyüşle başladım zamanla artırdım. Ardından aletli spora geçtim. Aletli spora başladığımda tabi ki zorlandım ama zamanla alıştım.Bundan sonraki süreçte de spora ve beslenmeme dikkat etmeyi düşünüyorum" dedi.

.


Kullanıcı Yorumları

124 Kilodan Neredeyse Yarıya İndi! konusu hakkında yorumlar..

Lütfen konu hakkında yorum bırakabilirmisiniz ?


© 2016 - 2018 E-zayıflama - Tüm Hakları Saklıdır. İçerik Problemleri İçin Lütfen İletişim Sayfasından İletişim Yollarını Deneyiniz.
E-Zayıflama ; CC Holding İştirakidir.