Sıcak Su İçmek Zayıflatır Mı?

Genel kategorisindeki Sıcak Su İçmek Zayıflatır Mı? konusu
Sıcak Su İçmek Zayıflatır Mı?

Zayıflama yollarının bir çoğunda sıcak su içmenin öneminden çokça bahsedilir. Diyetisyenler tarafından da güvenle diyet listelerine eklenen sıcak veya ılık suyla yağ yakma, oldukça etkili bir kilo verme yöntemi olarak kabul edilir. Ancak aslında sıcak suyun kilo verdirme gibi bir özelliği bulunmaz. Peki neden sıcak su için böyle bir yargı çıkmıştır gelin beraber inceleyelim.


Sıcak suyun zayıflattığı bilgisi ünlü olmuş bir yanlış inanıştır. İdeali oda sıcaklığında su içmektir. Yani 20-24 derece arası su içilmelidir. Bu da ılık su demektir. Vücudumuz 20-24 derece arasındaki sudan çok rahat yararlanabiliyor. Altı veya üstü derecelerde zorlanıyor. Şöyle düşünün çok sıcak bir çorba içtiğimizde bile ne yapıyoruz? Ağrımızda önce soğutup, sonra yutuyoruz. Kaynar bir sıvıyı yutmamız doğru değil. Ayrıca çok sıcak içecek tüketen toplumlarda yemek borusu kanserlerinde de artış görünüyor. Yapılan bir araştırmada ağır fiziksel egzersiz sonrasında soğuk su içen kişilerin rahatladığını ancak 15 derecede su içildiğinde ise çok daha fazla suyun vücudumuz tarafından emildiği gözlemlenmiştir.

Sıcak Su İçmenin Faydaları
Burnun ve boğazın temizlenmesi
Sıcak su içmek soğuk algınlıkları, öksürük ve boğaz ağrısı için mükemmel bir doğal çözümdür. Balgamı çözer ve vücuttan atılmasını kolaylaştırır. Bu sayede boğazı rahatlatır, ayrıca burun tıkanıklıklarının giderilmesinde de yardımcı olur.

Regl sancıları
Sıcak su regl sancılarının azaltılmasına yardımcı olur. Suyun ısısının karın kaslarının üzerinde yatıştırıcı ve dindirici etkisi vardır ki bu nihayetinde kasılmaları ve spazmları azaltmaya yardımcı olabilir.

Detoks
Sıcak su detoks konusunda inanılmaz bir yardımcıdır. Sıcak su içtiğinizde vücut sıcaklığınız yükselmeye başlar bu da terlemenize sebep olur. Bu olmasını istediğimiz bir şeydir çünkü toksinlerin vücudumuzdan atılmasına yardımcı olur. En iyi sonuç için, içmeden önce suya bir miktar limon sıkın.

Erken yaşlanmanın önüne geçmek
Toksinleri vücudunuzdan uzaklaştırmak istemenizin bir sebebi vardır: toksinler sizi daha hızlı yaşlandırır. Sıcak su içmek elastikliği azalmış ve serbest radikallerin aşındırdığı deri hücrelerinin kendilerini yenilemesine yardımcı olur böylece cildiniz daha genç ve yumuşak görünür.

Sivilceler ve siyah noktaların önlenmesi
Sıcak su vücudunuzu derinlemesine temizler ve sivilce oluşumunun ana sebeplerini ortadan kaldırır.

Sağlıklı ve canlı saçlar
Sıcak su içmek ayrıca yumuşak ve parlak saçlara sahip olmak için de idealdir. Saç köklerindeki sinir uçlarına enerji verir ve bunları aktif hale getirir. Bu saçlarınızın doğal canlılığını geri kazanmasında ve sağlıklı görünmesinde etkilidir.

Daha fazla saç!
Sıcak su içerek saç köklerinizi uyarmanın bir başka olumlu etkisi de saçlarınızın çoğalması ve daha sağlıklı uzamasıdır.

Kepeğin önlenmesi
Sıcak su saç derinizi nemlendireceği için, derinin kurumasının ve kepek oluşumunun önüne geçer.


Kullanıcı Yorumları

Sıcak Su İçmek Zayıflatır Mı? konusu hakkında yorumlar..

Lütfen konu hakkında yorum bırakabilirmisiniz ?


© 2016 - 2019 E-zayıflama - Tüm Hakları Saklıdır. İçerik Problemleri İçin Lütfen İletişim Sayfasından İletişim Yollarını Deneyiniz.
E-Zayıflama ; CC Holding İştirakidir.